top of page

Ulaşım

Ürgüp

SOTA Cappadocia Nevşehir ilinin 20 kilometre doğusunda olan ilçesi Ürgüp’te yer almaktadır.

Ürgüp kasabası Kapadokya bölgesinin en önemli kasabalarındandır. Ürgüp tarihsel süreç içerisinde çok sayıda isme sahip olmuştur. Bizans döneminde Osiana (Assiana), Hagios Prokopios (Prokopi); Selçuklular dönemi'nde Başhisar; Osmanlılar zamanında Burgut kalesi; Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren de Ürgüp adıyla anılmıştır.

Ürgüp Bölgede gezilip görülmesi gereken müze ve ören yerlerine hemen hemen eşit uzaklıkta olması sebebiyle Kapadokya’nın merkezi konumundadır.

 

Kapadokya ve Sota Cappadocia'ya Ulaşım

 

Havayolu ile;

Kapadokya bölgesine havayolu ile ulaşım iki havaalanı vasıtası ile yapılabilmektedir; Kayseri Erkilet Havaalanı ve Nevşehir Kapadokya Havaalanı.

 

Kayseri Havaalanı:

Istanbul’dan Kayseri Erkilet Havaalanı’na hergün çeşitli saatlerde uçuşlar var. Kayseri Havaalanı’na günlük uçuş düzenleyen havayolu şirketleri arasında; Türk Hava Yolları (www.turkishairlines.com) ve Pegasus Havayolları (www.flypgs.com) yer almaktadır. Ayrıca Atlas Jet (www.atlasglb.com) yakın zamanda Kayseri’ye uçuşlar eklemiştir. İzmir ve Antalya’dan da haftanın belirli günlerinde uçuşlar yapılmaktadır. Bu uçuşları gerçekleştiren firma Sunexpress Havayolları’dır (www.sunexpress.com).

Kayseri havaalanı, Ürgüp merkeze ve SOTA Cappadocia’ya 70 kilometre mesafededir, araba ile ulaşım ortalama bir saat sürer.

 

Nevsehir Kapadokya Havaalanı:

İstanbul’dan Nevşehir Kapadokya Havaalanı’na da Türk Hava Yolları (www.turkishairlines.com) ve Pegasus Havayolları (www.flypgs.com) günlük uçuşlar düzenlenmektedir.

Nevşehir havaalanı, Ürgüp merkeze ve SOTA Cappadocia’ya 50 kilometre mesafededir, araba ile ulaşım ortalama 45 dakika sürer.

 

Havaalanı Transferi:

Tüm havayolları firmalarının uçuşları için shuttle hizmeti mevcuttur. Uçuş detaylarınızı iletmeniz durumunda, transfer hizmetinin organizasyonu konusunda yardımcı olabiliriz.

 

Araba ile;

Istanbul – Ürgüp arası mesafe takribi 730 kilometredir ve araba ile ortalama 8 saat sürer.

Ankara – Ürgüp arası mesafe ise 325 kilometre civarındadır ve araba ile ortalama 4 saat sürer.

 

Otobüs ile;

Türkiye'nin çeşitli şehirlerinden Nevşehir'e üç otobüs firması hizmet vermektedir. Bu firmalar; Nevşehir Seyahat (www.nevsehirlilerseyahat.com.tr), Metro Turizm (www.metroturizm.com.tr) ve Süha Turizm’dir (www.suhaturizm.com.tr). Türkiye’de pek çok şehir ve kasaba’dan rahatlıkla bilet alınabilir.

sota cappadocia manzara

Ad *

E-posta *

Telefon

Konu

Mesaj

Ayrıntılarınız gönderildi

Location
sota cappadocia kapadokya
Sota Cappadocia
Dereler Mah. Burhankale 1 Sk. No: 12
Ürgüp Nevşehir
Tel: +90 384 341 5885
Fax: +90 384 341 5880
E-Posta: info@sotacappadocia.com
bottom of page